ELI dla szkół językowych baner

Jakie podręczniki do języka dla uczniów z Ukrainy?

Za pomocą jakich książek i materiałów uczyć ukraińskie dzieci języka angielskiego, niemieckiego i innych wiodących europejskich języków obcych?

Koncepcja edukacyjna publikacji językowych ELI pozwala na wykorzystanie niemalże wszystkich podręczników i materiałów uzupełniających w nauczaniu języków obcych wśród dzieci i młodzieży bez względu na narodowość i język ojczysty.

Podręczniki kursowe - standardowo zredagowane w języku, którego nauczają - w rękach nauczyciela lub lektora są skutecznym narzędziem kształcenia językowego tak uczniów polskich, jak i ukraińskojęzycznych.

Bazę podręcznikową uzupełniają intuicyjne w użyciu serie materiałów do wykorzystania samodzielnego lub przy wsparciu grupy równieśniczej bądź rodzica takie jak gry planszowe i karciane, książki uczące słówek, lektury uproszczone, czy czasopisma.

Użycie niemalże wszystkich materiałów językowych ELI jest zatem możliwe bez potrzeby ich adaptacji pod kątem użytkowników posługujących się językiem ukraińskim.

Jakie języki?

Struktura oferty dydaktycznej ELI umożliwia prowadzenie nauczania języków angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego na poziomach zaawansowania od A1 do B2/C1 w obszarze wszystkich kompetencji językowych (w tym rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstu, mówienia i pisania), kompetencji społeczno-komunikacyjnych, a także budowania świadomości specyfiki kulturowej innych krajów.

Do nauki w szkole i w domu

Podręczniki ELI sprawdzają się jako materiał wiodący w nauczaniu uczniów ukraińskich w trybie typowo szkolnym, na kursach prowadzonych przez szkoły językowe, a także w ramach zajęć dodatkowych dla dzieci i młodzieży organizowanych przez stowarzyszenia i fundacje. Tam, gdzie dominującą formułą edukacyjną są zajęcia o charakterze mniej sformalizowanym, zastosowanie znajdą gry i zabawy językowe. Seriami przeznaczonymi do indywidualnego wykorzystania są z kolei słowniki tematyczne z wymową słówek oraz serie bajek i lektur poziomowanych pod względem ilości słów i stopnia trudności.

Alfabetyzacja

Nieodłącznym elementem nauczania ukraińskich dzieci języków zachodnioeuropejskich jest zapoznanie ich z alfabetem łacińskim oraz nauka czytania i pisania. Pomocne w tym będą publikacje językowe wprowadzające naukę liter oraz podstawy kaligrafii. Ćwiczenia takie są istotnym elementem wielu podręczników kursowych ELI dla dzieci.

Wsparcie w nauczaniu języka uchodźców z Ukrainy

Czynnie uczestniczymy w inicjatywach ukierunkowanych na pomoc edukacyjną dla uczniów z Ukrainy organizowanych na zasadzie wolontariatu lub w ramach projektów non-profit przekazując do dyspozycji nasze e-podręczniki oraz materiały wspomagające. Jeśli reprezentujesz podmiot zaangażowany w nauczanie języków obcych wśród uchodźców z Ukrainy, zadzwoń do nas lub wyślij wiadomość przez formularz kontaktowy.

Listy rekomendowanych podręczników i materiałów językowych

Poniżej przedstawiamy listę naszych wiodących podręczników kursowych. Zachęcamy ponadto do zapoznania się z następującymi seriami publikacji pomocniczych:

Smart Start: e-podręcznik

Smart Start

The Story Garden: e-podręcznik

The Story Garden

Start! e-podręcznik

Start! Pre A1

Move! e-podręcznik

Move! A1

Super Magic: e-podręcznik

Super Magic

Flash on English: e-podręcznik

Flash on English

Sprint e-podręcznik

Sprint

Zauberbuch: e-podręcznik

Das Zauberbuch

Wunderbar: e-podręcznik

Wunderbar!

Alle an Bord! e-podręcznik

Alle an Bord!

Léo et Théo: e-podręcznik

Léo et Théo

Facile Plus ! e-podręcznik

Facile Plus !

¡Qué bien! e-podręcznik

¡Qué bien!

Amici d'Italia: e-podręcznik

Magica Italia

Amici d'Italia: e-podręcznik

Amici d'Italia

Nuovo Caffè Italia: e-podręcznik

Nuovo Caffè Italia

 Bellissimo: e-podręcznik

Bellissimo